هیربد دیزاین | مزایای وب سایت اطلاع رسانی شرکتی
12299
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-12299,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

مزایای وب سایت اطلاع رسانی شرکتی

aa

مزایای وب سایت اطلاع رسانی – شرکتی

شاید این سوال برای هر مدیر عاملی و یا مدیر فروشی تابحال پیش آمده باشد که داشتن وب سایت چه ارزش افزوده ای برای شرکت می تواند داشته باشد؟ و آیا اصولا وب سایت برای شرکت/سازمان ما لازم است؟ در ادامه این مقاله سعی کرده ایم که با ذکر ویژگی های منحصر بفرد وب سایت به این سوالات پاسخی داده باشیم.طبق آمار بیش از ۶۴۸ میلیون نفر کاربر اینترنت در دنیا وجود دارد. که این تعداد حدود ۱۱ در صد از کل مردم دنیا می باشد. بنابراین تعداد زیادی از مردم کالا و خدمات مورد نیاز خود را در اینترنت جستجو می کنند و از طریق بررسی وب سایت شرکت ها و سازمان ها ، محصول مورد نیاز خودشان را انتخاب می نمایند .حال اگر شرکتی یک وب سایت باکیفیت داشته باشد که در موتورهای جستجو هم دارای رتبه بالایی باشد ، براحتی می تواند از این در صد بالای متقاضیان ، سهم قابل توجهی را به خود اختصاص بدهد . در غیر اینصورت این مشتریان به سمت رقبای شما هدایت می شوند.امروزه در هر خانه و اداره و شرکتی ، دسترسی به اینترنت وجود دارد و اکثرا هم از اینترنت با سرعت بالا یا   ADSL  استفاده می کنند.

 

بالابردن اعتبار شرکت

وجود وب سایت ، اعتبار شرکت/سازمان شما را افزایش می دهد زیرا نشان دهنده کلاس بالای شرکت شما می باشد. وب سایت شرکت شما در واقع همزاد شرکت شما در دنیای مجازی اینترنت می باشد. بسیاری از مشتریان قبل از دیدن شرکت شما ، ابتدا وب سایت شما را می بینند و از روی آن در مورد شرکت تان قضاوت می کنند. مشتریان از طریق وب سایت ، شما را با رقبای تان مقایسه می کنند. می توان گفت که داشتن یک وب سایت خوب و حرفه ای تاثیر بسیار مثبتی درذهن مشتری از شرکت شما ایجاد می کند.

مزایای وب سایت در اطلاع رسانی شرکت ها

قرار داشتن وب سایت در یک شرکت مانند داشتن یک کاتالوگ تبلیغاتی  اما با مزایای فراوانتر نسبت به آن می باشد. یک کاتالوگ می تواند شامل تصاویر و متون برای معرفی خدمات باشد اما یک سایت می تواند از تصاویر، متون، فیلم و حتی یک فایل صوتی و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد بنابراین امکان اطلاع رسانی جامع با محتوایی جذاب تر را می دهد. برای طراحی، چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نیاز به هزینه بالایی دارد اما برای طراحی سایت و نگهداری آن فقط کافیست هزینه ای بسیار پایین پرداخت شود و هر زمان که بخواهیم می توانیم آن را ویرایش کنیم بدون هیچ هزینه جانبی و در طول زمان هزاران و یا میلیونها کاربر می توانند بارها و بارها از آن بازدید کنند.

 

کسب درآمد

میزان سود و درآمدزایی با داشتن یک وب سایت بسیار بیشتر از شرکت هایی است که فاقد آن هستند. درآمد و سود وب سایت ها به نوع سایت و اهداف آن بستگی دارد، البته عوامل دیگری مانند میزان فعالیت سایت و بروز رسانی آن نیز حائز اهمیت می باشند. اما امروزه شرکتها و افراد بسیاری هستند که فعالیت و کسب درآمد آنها از طریق سایت و کاربران آنلاین آن می باشد.

 

ارزان بودن وب سایت نسبت به سایر روشهای تبیغاتی

 

به جرات می توان گفت که ، طراحی وب سایت ، ارزان ترین روش تبلیغاتی / اطلاع رسانی می باشد.هزینه طراحی یک وب سایت حرفه ای و با کیفیت بالا، امروزه در حدود هزینه یکبار آگهی در یک روزنامه ی مناسب می باشد . نکته دیگری که در ارزان بودن وب سایت بسیار تاثیر دارد این است که، شما یک بار برای طراحی وب سایت خود هزینه می پردازید و می توانید مادام از آن استفاده کنید. هزینه سالانه هاست و دامنه ، مبلغ ناچیزی است( ولی سایر روش های تبلیغاتی نیازمند شارژ مجدد هستند.)به عنوان مثال: تلویزیون و یا کانال های ماهواره ای ، بصورت ثانیه ای ازشما هزینه دریافت می کنند ، برای هر بار چاپ آگهی در مجله یا روزنامه ، مجددا باید همان هزینه دفعه اول را بپردازید و …. و نکته سوم که مقرون به صرفه بودن طراحی وب سایت را چند برابر می کند ،این است که سایر روش های تبلیغاتی/اطلاع رسانی در یک زمان محدودی بر روی مخاطبین تاثیر می گذارند  به عنوان مثال چاپ آگهی در یک روزنامه شاید یک یا حداکثر دو روز بتواند مشتریان جدیدی را برای شما ایجاد کند ولی بعد از این مدت به دلیل تاریخ گذشته شدن ، اثر خودش را از دست می دهد. ولی از ویژگی های وب سایت این است که تاریخ مصرف ندارد و گذشت ماهها و سالها تاثیر گذاری آنرا حتی بیشتر هم می نماید و با توجه به بازدیدهای بیشتری که در طی زمان خواهد داشت به صفحات ابتدایی موتورهای جستجو خواهد رفت و این یعنی بازدید بالا توسط کاربران اینترنتی!!!

 

در دسترس بودن وب سایت شرکتی در هر زمان و در هر مکان!

با داشتن یک وب سایت همواره اطلاعات ، خدمات و محصولات شرکت شما در هر زمان و در تمام ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل در اختیار و در دسترس کاربران و مشتریان به آسانی قرار داده می شود و آنها هر نوع اطلاعات مورد نیاز در خصوص شرکت را می توانند بدست آورده و مشاهده کنند.

فراگیر بودن این روش ها

هر روش تبلیغاتی براساس قدرت انتشار آن ، می تواند ، یک محدوده جغرافیایی را مورد پوشش قرار دهد.این محدوده جغرافیایی، می تواند یک محله یا منطقه روشهایی مانند توزیع بروشور تبلیغاتی و روزنامه محلی ( یک شهر و استان ) روش هایی مانند ساخت بیلبورد و روزنامه های استانی ( و در نهایت کل کشور ) روش هایی مانند تلویزیون و روزنامه های سراسری و پرتیراژ ( باشد. با یک نگاه دقیقتر ، متوجه می شویم که هر چقدر دامنه انتشار یک تبلیغ وسیع تر باشد ، هزینه آن نیز به مراتب سنگین تر خواهد بود. یکی دیگر از ویژگی های منحصر بفرد وب سایت این است که ، در تمام نقاط کشور و حتی در خارج از کشور قابل دسترسی می باشد. و این موضوع ، هیچ هزینه اضافی هم برای دارندگان وب سایت ایجاد نمی کند. این ویژگی برای شرکت ها/ سازمان هایی که در حال حاضر با خارج از کشور مراوده دارند و یا مایل به دسترسی به بازارهای بین المللی هستند ، بسیار حائز اهمیت می تواند باشد.

وجود موتور های جستجو

موتور های جستجو مانند گوگل ، کاری مانند فهرست کتاب یا مجله را انجام می دهند. همانطور که دسترسی به یک مطلب خاص در یک کتاب ، بدون استفاده از فهرست ، کاری بسیار وقت گیر و دشوار می باشد ، در دنیای اینترنت نیز پیدا کردن وب سایتهای مرتبط با موضوع مورد نیاز ما بر عهده موتورهای جستجو می باشد. امروزه تعداد زیادی از مردم از طریق گوگل در اینترنت جستجو می کنند و اگر وب سایت شما، دارای رتبه بالایی از نظر این موتورهای جستجو باشد ، آنگاه وب سایت شما را در صفحه اول نتایج جستجو ، به مشتریان احتمالی نشان داده خواهد شد.

کم کردن هزینه های شرکت

داشتن وب سایت علاوه بر اینکه هزینه تبلیغات /اطلاع رسانی شرکت شما را کاهش می دهد. می تواند شما را از هزینه سنگین خرید یا اجاره دفتر شرکت نجات دهد.

امروزه شرکتهایی که از طریق وب سایت محصولات و خدمات خود را عرضه می کنند به سرعت در حال رشد می باشد.شرکتهایی مانند کتاب فروشی آمازون در خارج از کشور و یا سایت آگهی ایستگاه در کشور خودمان مثالهای خوبی در این زمینه هستند. علاوه بر کاهش هزینه تبلیغاتی و دفتر شرکت ، می توان از طریق وب سایت هزینه های پشتیبانی شرکت خودرا کاهش دهید.قرار دادن مطالب مفید در وب سایت برای راهنمایی مشتریان و مطالبی مانند پاسخ به سوالات مکرر FAQ از جمله مواردی هستند که تعداد تماس مشتریان با شرکت شما جهت پرسیدن سوالات تکراری و ساده که باعث گرفتن وقت پرسنل شما و بالا رفتن هزینه پشتیبانی می شود را، به مراتب کاهش می دهد.

مکمل سایر روش های تبلیغاتی

با داشتن وب سایت ، می توانید وارد دنیای تبلیغات ارزان اینترنتی شوید. بسیاری از روش های دیگر تبلیغاتی مانند ایمیل مارکتینگ ، آگهی های اینترنتی ، اس ام اس مارکتینگ با وجود وب سایت می توانند به تبلیغات موثری تبدیل شوند. در بسیاری از روش های تبلیغاتی دیگر به علت محدودیت زمانی و فضای تبلیغات مانند آگهی روزنامه نمی توان بصورت کامل اطلاع رسانی کرد. در اینگونه تبلیغات نیز می توانید ادرس وب سایت خود را ذکر کنید و بینندگان را برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت تان هدایت نمایید.

چهارچوب کلی سایت

چهار چوب طراحی سایت هدف اکثر طراحان سایت، ساخت سایتی جذاب، کارآمد با دسترسی آسان است بطوریکه بتواند بازدیدکنندگان را برای انجام عملی متقاعد کند. ساخت چنین سایتی نیازمند طرحی خوب از گرافیک، ساختاری ساده و مرسوم، قالبی مناسب و منطقی، و مطالبی گیرا است.که هیربد دیزاین آماده پیاده سازی تمامی موارد بیان شده به صورت کاملا حرفه ای در سایت شماست.

adminmodir1
2 دیدگاه ها
 • Courtney Rose

  This is an amazing post!

  15/09/2015 پاسخ
  • admin

   Thank you! 🙂

   15/09/2015 پاسخ

درج دیدگاه شما