هیربد دیزاین | اجزای طراحی سایت
1908
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1908,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

اجزای طراحی سایت

aa

اجزای طراحی سایت

طراحی وب از بسیاری از اجزای بصری کلیدی به عنوان انواع طراحی استفاده میکنه، مانند:

طرح بندی: در این روش گرافیک، تبلیغات و متن مرتب میشود. در دنیای وب، یک هدف کلیدی برای کمک به مشاهده یافتن اطلاعاتی است که اون ها به دنبال آن هستن که این شامل حفظ تعادل، ثبات و یکپارچگی طراحی می شود.

رنگ: انتخاب رنگ بستگی به هدف و مشتری دارد؛ این می تواند یک طراحی ساده سیاه و سفید یا چند رنگ باشد که شخصیت یا نام تجاری یک سازمان را با استفاده از رنگ های مناسب وب انتقال می دهد.

گرافیک: گرافیک می تواند شامل لوگوها، عکس ها، کلیپ های تصویری و یا آیکون ها باشد که همه ی آن ها طراحی وب را بهبود می بخشد. برای کاربر پسند بودن سایت، این ها باید در جای مناسب قرار بگیرند و با رنگ و محتوای صفحه وب کار کنند، البته تا حدی که سایت را بیش از حد سنگین نکنند.

فونت: استفاده از فونت های مختلف می تواند طراحی وب سایت رو بهبود بدهد. اکثر مرورگرهای وب فقط می توانند تعدادی از فونت هایی رو که به عنوان “فونت های وب ایمن” شناخته می شوند را بخوانند، بنابراین طراح شما عموما در این گروه قابل پذیرش کار می کند.

محتوا: بخش محتوا و طراحی می توانند با هم کار کنند تا پیام سایت را از طریق تصاویر و متن بیشتر منتقل کنند. متن نوشته شده همیشه باید مرتبط و مفید باشد تا خواننده را گیج نکند و خوراک علمی مطابق میل آنها در سایت قرار بدهد. محتوا باید برای موتورهای جست و جو بهینه باشد و از یک اندازه ی مناسبی برخوردار باشد و کلمات کلیدی مرتبط در آن گنجانده شود.

طراحی سایت کاربر پسند:
علاوه بر عناصر اساسی طراحی وب که باعث می شه سایت زیبا و از لحاظ بصری قابل قبول باشد، سایت همیشه باید کاربر نهایی را هم در نظر بگیرد. با توجه به عوامل زیر میشود کاربر پسند بودن را در طراحی سایت به بالاترین سطح رساند.

ناوبری: معماری سایت، منوها و سایر ابزارهای ناوبری در طراحی وب با توجه به نحوه مرور و جست و جوی کاربران ایجاد می شود. هدف این کار این است که به کاربر کمک کند تا به راحتی از سایت استفاده و اطلاعات لازم را پیدا کند..

چند رسانه ای: محرک های ویدیویی و صوتی مرتبط در طراحی می توانند به کاربران کمک کنند تا اطلاعات رو درک کنند، به قولی درک سریع و آسانی از مطلب داشته باشند. این کار می تواند بازدیدکنندگان رو تشویق کند که زمان بیشتری رو در صفحات وب صرف کنند.

سازگاری: طراحی صفحه وب به گونه ای که سایت با مرورگرهای مختلف سازگار باشد تا در همه ی آن ها و سیستم عامل به منظور افزایش بازدید آن به شکل یکسانی دیده شود.

تکنولوژی: پیشرفت های تکنولوژی به طراحان اجازه می دهد تا جنبش و نوآوری رو اضافه کنند و این کار باعث میشود طراحی وب همیشه تازه، پویا و حرفه ای باشد.

تعاملی: افزایش مشارکت فعال کاربران با افزودن بخش نظرسنجی ها و فرم نظردهی در طراحی کاربران. فرم های ایمیل و ثبت نام در خبرنامه بازدیدکنندگان رو به مشتریان تبدیل میکند

 

خب در این مقاله تعریف طراحی سایت رو یاد گرفتید و با انواع سایت ها آشنا شدید. اما قطعا برای داشتن یه سایت حرفه ای و با کیفیت طراحی اون توسط خود شما که ممکن است اطلاعات فنی مناسب و کافی در این زمینه نداشته باشید کار منطقی ای نباشد. اما بهتره اطلاعات خودتان را در این زمینه با استفاده از مقالات موجود در سایت افزایش بدهید تا خودتان هم ملموس تر بتوانید با روند انجام کارتان پیش برید.

adminmodir1
2 دیدگاه ها
 • Courtney Rose

  This is an amazing post!

  15/09/2015 پاسخ
  • admin

   Thank you! 🙂

   15/09/2015 پاسخ

درج دیدگاه شما